10 مهر 1400

کوهپیمایی پدر پسری غار هوهو برگزار شد

مولف: علی محمد حبیبی راد   /  دسته: ورزشی - تفریحی- اردویی   /  رتبه دهید:
3

کوهپیمایی پدر پسری غار هوهو برگزار شد

غیرحضوری شدن کلاس‌ها و رایج شدن آموزش از راه دور در ایام شیوع ویروس کرونا، هم‌چنین ماندن در خانه، نشستن در مقابل کامپیوتر و استفاده فراوان از موبایل، تعطیلی زنگ‌های ورزش و تعطیلی بازی‌های دانش‌آموزی در زنگ‌های تفریح و ... باعث کاهش تحرک دانش‌آموزان شده است. هم‌چنین ماندن در خانه و کاهش ارتباط دانش‌آموزان با دوستان و افراد هم سن و سال، نشانه‌هایی از افسردگی را در دانش آموزان پدید آورده است و باعث تشدید بدخلقی دانش‌آموزان و افزایش تنش در رابطه با والدین و سایر اعضای خانواده، که امری رایج در دوران بلوغ است، شده است. مدرسه می‌تواند و وظیفه دارد با اتخاذ روش‌های مناسب به آن‌ها کمک کند تا این دوران سخت را بهتر بگذرانند و عوارض آن را کاهش دهند. لذا به‌منظور افزایش تحرک بدنی و نشاط دانش‌آموزان و افزایش رابطه با گروه همسالان و نیز تقویت و بهبود رابطه دانش‌آموزان با پدر خود، قرار است در صورت مناسب بودن شرایط، مانند سال های گذشته، چند مورد طبیعت‌گردی پدر پسری در سال تحصیلی 1401-1400 از طرف مدرسه برنامه ریزی و اجرا شود.
 
اهداف طرح
1- به تحرک واداشتن دانش‌آموزان (و البته والدین) و ایجاد نشاط بیشتر در روحیه آن‌ها به‌خصوص در ایام شیوع کرونا که ماندن در خانه برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، باعث کاهش شدید تحرک بدنی و افزایش مشکلات ناشی از آن مانند چاقی شده است.
۲- تجدید دیدار دانش‌آموزان و تأمین نیازهای اجتماعی و عاطفی دانش‌آموزان در ارتباط با همسالان خود
۳- دیدار و تبادل نظر والدین. والدین که فرزندان هم سن و سال دارند، صحبت‌های مشترک زیادی با هم دارند و معمولا فرصت انجان چنین گفتگویی فراهم نمی‌شود. 
4- تبادل نظر والدین و دانش آموزان با کادر مدرسه و معلمان در فضایی به دور از فضای رسمی مدرسه و افزایش صمیمیت‌ها
5- ایجاد رابطه صمیمی‌تر پدر و پسری با گردش در طبیعت و انجام بازی‌های گروهی
6- آشنایی پدران با دوستان فرزند خود و شناختن روحیات و علایق مشترک آن‌ها
7- ایجاد علاقه به طبیعت و محیط زیست در دانش‌آموزان، به خصوص با انجام فعالیت‌های جانبی مقل درختکاری در محیط زیست
8- نهادینه کردن فرهنگ ورزش در خانواده‌ها
 
بدین منظوراولین برنامه کوهنوردی پدرپسری (خانوادگی) سال تحصیلی جدید در غار هوهو گل افشان (منشاد)، صبح روز جمعه 9 مهر 1400، با حضور بیش از 120 نفر از دانش آموزان، خانواده‌ها، دبیران و همکاران برگزار شد.
در این برنامه به‌منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمان شیوع کرونا، هر خانواده با خودروی شخصی خود شرکت نمودند و همین طور از صبحانه و وسایل شخصی خود استفاده کردند.
برگزاری قرعه کشی و همچنیم مسابقه تیر و کمان و پرتاب سنگ و اهدای جوایز از برنامه های این اردوی شاد و مفرح بود.
 
 

تعداد مشاهده (1042)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "کوهپیمایی پدر پسری غار هوهو برگزار شد"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید