21 آذر 1398

درخشش در اجلاس نماز

مولف: (رفیع زاده ،رادمنش ،سلیم پور)   /  دسته: مذهبی   /  رتبه دهید:
2

درخشش در اجلاس نماز

به گزارش روابط عمومى آموزش و پرورش ناحيه دو يزد و در راستاى تحقق سند تحول بنيادين كه در آن ترويج و توسعه فريضه نماز يكى از اهداف مهم ترسيم شده است با حضور دانش آموزان، مديران و مربيان پرورشى سطح مدارس ناحيه دو، مسئولينى از فرماندارى يزد، اداره كل آموزش و پرورش استان يزد اجلاس منطقه اى نماز با همت و همكارى ستاد اقامه نماز استان، سازمان فرهنگى ورزشى شهردارى يزد و با تلاش چندين ماهه كارشناسي قرآن، عترت و نماز اين مديريت، مسئولين دبيرستان پسرانه دوره دوم حضرت جواد الائمه(ع) در محل نمازخانه دبيرستان ياد شده برگزار شد.
علي اصغر بيشمار معاون پرورشى و تربيت بدنى اين مديريت طى سخنانى در اين مراسم گفت: گسترش فرهنگ نماز و نمازخوانى در بين دانش آموزان همواره از توصيه هاى مقام معظم رهبرى بوده و اين مديريت در راستاى  توسعه و تعميق اين فريضه مهم الهى در بين مدارس از هيچ كوششي دريغ نخواهد كرد.
در ادامه استاد على اكبر كاظمى معاون پرورشى دبيرستان شهيد صدوقى كه خود يكى از حافظين  و قاريان برجسته كشورى است با ارائه كليپى از فعاليت ها و نوآورى هايي در عرصه نماز كه در دبيرستان شهيد صدوقى به اجرا در آمده را به نمايش گذاشت و پس از آن با اشاره به چند آيه از قران كريم نقش مهم و اساسى نماز را در زندگى انسان ها براى حاضرين تشريح نمود.
اجراى شعر خوانى و تواشيح توسط دانش آموزان، مديحه سرايى توسط مداح اهل بيت حاج سعيد ميرزايى, سخنرانى استاد شايق در خصوص نماز و نقش آن در زندگى افراد از ديگر برنامه هاى اين مراسم بود.
گفتنى است پس از پايان اين اجلاس طبق سنوات هر روزه نماز جماعت در آن محل برپا گرديد و پس از آن از دانش آموزان مدارسى كه آثار خود را در زمينه نماز در  قالب هاى داستان نويسى، مقاله نويسى، نقاشى،شعر و ... به دبيرخانه اين اجلاس ارسال نموده و پس از داورى به عنوان آثار برتر انتخاب گرديده بودند با اهداى تنديس هايى توسط مسئولين تقدير به عمل آمد.
 
دانش آموزان محسن رفیع زاده و علی حکیمی در رشته عکاسی از برگزیدگان این جشنواره بودند.
 

تعداد مشاهده (807)       نظرات (1)

نظرات کاربران درباره خبر "درخشش در اجلاس نماز"


آفرین

نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید