17 مرداد 1397

سه نفر از دانش آموزان در مرحله نهایی ببراس حضور یافتند

مولف: علی محمد حبیبی راد   /  دسته: علمی پژوهشی   /  رتبه دهید:
4/6

سه نفر از دانش آموزان در مرحله نهایی ببراس حضور یافتند

محسن رفیع زاده و محمد مهدی عربی از پایه هفتم و علی توکلی از پایه هشتم در مرحله سوم و نهایی پانزدهمین دوره چالش بین‌المللی ببراس که در روز‌های ۱۱ و ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ در محل پژوهشگاه دانش‌های بنیادی (پژوهشکده علوم کامپیوتر) و با حضور ۱۰۰ دانش‌آموز از سراسر کشور، به همت موسسة فرهنگی فاطمی، برگزار شد، حضور یافتند.
 
 
مرحله اول این چالش در زمینة علوم رایانه در تاریخ ۲۵ تا ۳۰ آذر ۱۳۹۶ به صورت آنلاین برگزار شد که دانش‌آموزان می‌توانستند از مدرسه، منزل یا هر مکانی که به اینترنت دسترسی داشتند در این مرحله شرکت کنند. برگزیدگان مرحلة اول در هفتة سوم بهمن ۱۳۹۶، به طور همزمان در سراسر کشور و در روز و ساعت مشخص شده و در حوزه‌های تعیین شده در مرحلة دوم این چالش شرکت کردند. از دانش‌آموزان برتر گروه اول با هدایایی تقدیر شد.
 
گفتنی است چالش ببراس یک مسابقه ترویجی آنلاین است که با هدف آشنا کردن دانش‌آموزان با مفاهیم علوم رایانه و تفکر رایانشی در بیش از ۶۰ کشور جهان برگزار می‌شود.
این ابتکار جهانی می‌کوشد در قالب چالشی انگیزشی، فرصتِ توجه به علوم رایانه و تفکر رایانشی را برای مخاطبانش در سراسر جهان فراهم کند.
چالش ببراس شامل مجموعه‌ای از مسئله‌های کوتاه و نیمه‌بلند تعاملی یا چندگزینه‌ای است که معما‌های ببراس (Bebras Task) نامیده می‌شوند. این مسئله‌ها ارتباط تنگاتنگی با مفاهیم علوم رایانه دارند؛ با این حال، دانش‌آموزان حتی در دورة ابتدایی هم می‌توانند آن‌ها را بدون داشتن دانش قبلی در علوم رایانه حل کنند.
درواقع، معما‌های ببراس بدون آن که دانش‌آموزان را درگیر مسئله‌های پیچیده فنی کنند، آن‌ها را با جنبه‌هایی از تفکر رایانشی و مفاهیمی از علوم رایانه مانند اطلاعات، ساختار‌های گسسته، محاسبات و پردازش داده‌ها و روش‌های الگوریتمی آشنا می‌کند.
فراهم کردن فرصت یادگیری علوم رایانه و تفکر رایانشی برای همه دانش‌آموزان در سراسر کشور از ضروریات دنیای امروز است.

تعداد مشاهده (1159)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "سه نفر از دانش آموزان در مرحله نهایی ببراس حضور یافتند"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید