29 مرداد 1401

آغاز به کار نخستین کارسوق برنامه‌نویسی مشترک سمپاد یزد و آکادمی همراه اول

مولف: علی محمد حبیبی راد   /  دسته: علمی پژوهشی   /  رتبه دهید:
4

آغاز به کار نخستین کارسوق برنامه‌نویسی مشترک سمپاد یزد و آکادمی همراه اول

برای اولین بار کارسوق برنامه استان یزد با محوریت استعداد یابی و مهارت آموزی در رشته ی تخصصی پایتون با همکاری آکادمی همراه اول و سمپاد استان یزد برای دانش آموزان دوره اول متوسطه در حال برگزاری می باشد.
این کارسوق که شامل کارگاه های حضوری تیم سازی و منتورینگ و همچنین برگزاری چالشهای هوش و ریاضیات و غیره می باشد، از 15 مرداد ماه آغاز شده و با اعلام تیم های برتر در 24 شهریورماه به پایان خواهد رسید. 
به گزارش روابط عمومی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، سه شنبه 11 مردادماه آزمون ورودی اولین کارسوق برنامه نویسی برگزار شد. در این آزمون  حدود 300 نفر از دانش آموزان دوره متوسطه اول از استان یزد به رقابت با یکدیگر پرداختند.
در مرحله اول آزمون ورودی تعداد 100 نفر از شرکت کنندگان پذیرفته شده و به کارسوق راه پیدا کردند که محتوای آموزشی دوره در دسترسی آنها قرار گرفت (بیش از 30 نفر از پذیرفاه شدگان این مرحله از دبیرستان شهید صدوقی می باشند)؛ سپس مرحله دوم به صورت کارگاه های هفتگی می باشد و در هر هفته دانش آموزان به صورت حضوری با فرآیند تیم سازی و خلق ایده آشنا شده و در صورت وجود اشکال در تمرین های داده شده با منتورهای خود به صورت حضوری صحبت کرده و اشکالات برنامه نویسی خود را حل می کنند . این دورهمی های برنامه نویسی طی چهار هفته برگزار خواهد شد.
در مرحله سوم و نهایی دانش آموزان دانسته های خود را تکمیل کرده و از بین موضوعات احتمالی یک موضوع را انتخاب کرده و به صورت گروهی یک بازی ارائه خواهند داد. 
در روز اختتامیه بازی ها در مرحله اول از نظر فنی بازبینی شده و در صورتی که بدون اشکال باشند ارائه شده و از بین 25 تیم موجود 10 تیم به عنوان برترین ها انتخاب شده و به مرحله اختتامیه راه پیدا میکنند . در مرحله اختتامیه نیز سه تیم برتر با حضور داروان انتخاب شده و جوایز ساخت بهترین بازی ها و کارگروهی را دریافت میکنند.
 

تعداد مشاهده (339)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "آغاز به کار نخستین کارسوق برنامه‌نویسی مشترک سمپاد یزد و آکادمی همراه اول"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید