18 مهر 1398

صبحگاه ویژه به مناسبت هفته جهانی فضا

مولف: علی محمد حبیبی راد   /  دسته: علمی پژوهشی   /  رتبه دهید:
3/2

صبحگاه ویژه به مناسبت هفته جهانی فضا

به مناسبت هفته جهانی فضا و پنجاهمین سالگرد قدم گذاشتن انسان به کره ماه، با سخنرانی آقای دهقانی زاده (کارشناس نجوم موسسه آسمان شب کویر)، برنامه ویژه ای در نمازخانه برگزار شد. پخش کلیپ و فیلم در مورد تلاش های بشر برای رسیدن به فضا از دیگر قسمت های این برنامه بود.
 
درباره هفته جهانی فضا
 بزرگترین رویداد فضایی در زمین یعنی هفته جهانی فضا، هر ساله از ۴ تا ۱۰ اکتبر برگزار می‌شود. این یک جشن بین‌المللی در خصوص سهم علوم و فناوری فضایی در بهبود شرایط بشر است. در هفته جهانی فضا هزاران رویداد مرتبط با فضا توسط سازمان‌های فضایی، شرکت‌های هوافضا، مدارس، افلاک‌نماها، موزه‌ها و باشگاه‌های فضایی و با هماهنگ‌سازی در یک چارچوب زمانی مشترک برای دستیابی به دانش بیشتر و تأثیر عمومی در دانشجویان و عموم مردم برگزار می‌گردد.
هر سال انجمن هفته جهانی فضا (WSWA) موضوعی را برای هفته جهانی فضا (WSW) انتخاب می­‌کند تا تمام فعالیت­‌ها و رویدادهای صورت گرفته در جهان را در این هفته (۴ تا ۱۰ اکتبر) پیرامون این شعار برنامه‌ریزی نماید. این انجمن شعار هفته جهانی فضا برای امسال را «ماه، دروازه‌ای به سوی ستارگان» اعلام کرده است.
طبق گفته این انجمن، هفته جهانی فضا بزرگترین رویداد فضایی جهان است که در سال گذشته با افزایش ۴۵ درصدی برگزاری رویدادهای مختلف در سراسر دنیا رکورد جدیدی به ثبت رسیده است و ۵۴۲۲ رویداد در ۸۶ کشور برگزار شده است.
دنیس استون (Dennis Stone)، رئیس انجمن هفته جهانی فضا گفت: «امسال پنجاهمین سالگرد قدم گذاشتن انسان به کره ماه است. این روزها آژانس‌های فضایی در سراسر جهان برنامه‌های مأموریت به ماه را طرح‌ریزی کرده‌اند. بنابراین گزینه منطقی برای تمرکز فعالیت‌ها در هفته جهانی فضا در سال ۲۰۱۹ روی ماه خواهد بود.»
سازمان ملل متحد ۴ تا ۱۰ اکتبر هر سال را با انجام هزاران فعالیت، هفته جهانی فضا نام‌گذاری کرده است. طبق آمار انجمن هفته جهانی فضا در این هفته در سال ۲۰۱۷ بیش از ۳۷۰۰ رویداد در ۸۰ کشور جهان اتفاق افتاد.
 

تعداد مشاهده (1233)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "صبحگاه ویژه به مناسبت هفته جهانی فضا"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید