24 آذر 1397

حضور گروه 4 نفره دانش آموزان در کارسوق ژنتیک قطب 6 کشور

مولف: علی محمد حبیبی راد   /  دسته: علمی پژوهشی   /  رتبه دهید:
5

حضور گروه 4 نفره دانش آموزان در کارسوق ژنتیک قطب 6 کشور

تیم 4 نفره متشکل از علی رضا نواب زاده، سید محمد محسن حاجی میرزائی، سپهر مسعودی زاد و علی رضا دهقانی از دبیرستان دوره اول شهید صدوقی، به عنوان نماینده سمپاد یزد در دومین دوره کارسوق‌ مهندسی ژنتیک شرکت کردند.
 
دومین دوره کارسوق‌ قطبی مهندسی ژنتیک ویژه دانش‌آموزان پایه هشتم و نهم مدارس استعدادهای درخشان قطب 6 کشور، با شرکت 150 دانش‌آموز و مربی از 5 استان اصفهان، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و یزد به مدت دو روز در روزهای پنج شنبه و جمعه 22 و 23 آذر در محل پردیس بین الملل دانشگاه یزد برگزار شد.
116 دانش‌آموزان شرکت کننده در این کارسوق بعد از پشت سرگذاشتن یک دوره آموزشی دو روزه به صورت تئوری و عملی با روش‌های مختلف مورد نیاز مهندسی ژنتیک، در قالب یک کارگاه عمومی و چهار کارگاه مختلف (بیان ژن، بیوانفورماتیک، کلونینگ و کار با باکتری)، توسط دانش‌آموختگان برتر مراکز علمی معتبر کشور، آشنا شدند.
 
با توجه به اهمیت روزافزون زیست‌فناوری و جایگاه «مهندسی ژنتیک» در این حوزه، ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری با همکاری مرکز خلاقیت موسسه علمی آینده‌سازان و مرکز استعداد‌های درخشان و دانش‌پژوهان جوان، «کارسوق مهندسی ژنتیک» را ویژه دانش‌آموزان پایه هشتم و نهم مراکز سمپاد برگزار می‌کند.
دانش‌آموزان شرکت کننده در این کارسوق بعد از پشت سرگذاشتن یک دوره آموزشی غیرحضوری، در دوره عملی حضور می بایند.
در این دوره از کارسوق مهندسی ژنتیک بیش از ۱۲۰۰ دانش آموز متوسطه اول از ۲۷ استان کشور شرکت کردند و آموزش‌های حضوری و عملی کارسوق در آبان و آذر و در ۶ قطب کشور (تبریز، تهران، سمنان، شیراز، کرمانشاه و یزد) برگزار شد.
 

تعداد مشاهده (604)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "حضور گروه 4 نفره دانش آموزان در کارسوق ژنتیک قطب 6 کشور"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید