8 خرداد 1397

5 دانش آموز در بین برگزیدگان مرحله استانی پرسش مهر رئیس جمهور

مولف: علی محمد حبیبی راد   /  دسته: فرهنگی و هنری   /  رتبه دهید:
5

5 دانش آموز در بین برگزیدگان مرحله استانی پرسش مهر رئیس جمهور

هر ساله در اوایل سال تحصیلی رئیس‌جمهور وقت، در یکی از مدارس کشور وارد شده و بعد از بازدید و ارائه راهکارها و سخنرانی پیرامون مسائل آموزشی و پرورشی، پرسشی در رابطه با مسائل روز جامعه طرح می‌کنند.. امسال نیز رییس جمهور همزمان با نواختن زنگ سال تحصیلی 96-97، پرسش مهر این سال تحصیلی را اعلام کرد. در پرسش مهر امسال، حجت الاسلام حسن روحانی از دانش آموزان سوال کرد: «در محیط مدرسه تحمل افکار دیگران، احترام به افکار دیگران و اخلاق و ادب را چگونه تمرین کنیم؟»
 
دانش‌آموزان هرساله می‌توانند در قالب ۱۲ رشته گروهی و انفرادی شامل «سخنوری» ، «مقاله پژوهشی»، «شعر»، «داستان کوتاه»، «وب نوشت»، «گرافیک»، «طراحی»، «نقاشی»، «خوشنویسی»، «سرود همگانی»، «نمایش‌نامه نویسی» و «فیلم کوتاه» پاسخ‌های خود را ارائه کنند.
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش تعداد شرکت کنندگان در هجدهمین دوره پرسش مهر امسال را چهار میلیون و ۹۰۶ هزارو ۹۴۱ نفر اعلام کرد که از این تعداد شرکت کننده، دو میلیون و ۹۲۷ هزار و ۹۹۸ دانش‌آموز، ۱۳۰ هزار و ۹۴۵ معلم و یک میلیون ۸۴۷ هزار و ۹۹۸ نفر از خانواده‌های دانش‌آموزان شرکت کرده‌اند.
 
در بین دانش آموزان برگزیده در مرحله استانی پرسش مهر امسال، نام 5 دانش آموز از دبیرستان شهید صدوقی به چشم می خورد که در مراسمی ویژه از آن ها تجلیل خواهد شد:
 
سید محمد حسین زرگرچی/ رتبه دوم رشته داستان کوتاه/ مقطع متوسطه اول
محمد مهدی عربی/ رتبه دوم رشته شعر/ مقطع متوسطه اول
حسین زارع رحیمی آبادی/ رتبه دوم رشته خوشنویسی/ مقطع متوسطه اول
محمد معین افروزیان/ رتبه سوم رشته داستان کوتاه/ مقطع متوسطه اول
محمدرضا رضایی تفتی/ رتبه سوم رشته وبلاگ/ مقطع متوسطه اول
 

تعداد مشاهده (610)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "5 دانش آموز در بین برگزیدگان مرحله استانی پرسش مهر رئیس جمهور"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید